‘’ties’’ Yazılım Hakkında

2013 yılında temelleri atılan ‘’ties’’ yaşadığımız saha ve uygulama deneyimlerimizi yazılımın her satırına aktararak projeleri yönetmekte olduğumuz online çalışan bir  proje yönetim yazılımıdır.

Yazılım, ilk etapta kendi yönettiğimiz projelerde kullandığımız bir araç iken, gelişen şartlar doğrultusunda proje yönetim sistematiğinin bir uygulama platformu haline geldi.

Bugün itibarı ile ‘’ties’’ farklı kullanıcı talepleri ile günden güne gelişiyor, yatırımcıların ve profesyonel yöneticilerin ihtiyaçları doğrultusunda da gelişmeye devam edecek. Teknoloji çağındayız ve bu alandaki ilerlemeler hayatımıza çok hızlı bir şekilde yön veriyor. Gelişime ayak uyduramayan kuruluş, yönetici ve teknik personellerin bu süreçte yarı yolda kalmaları muteberdir.

‘’ties’’ proje yönetim yazılımı, kurumsal yatırımcılara bu değişim ve gelişim sürecinde hizmet vermektedir. İşletmelerin faaliyet alanına bakılmaksızın, yazılımın esnek kırım yapısı ile her türlü geniş kapsamlı proje yönetilebilir parçalara ayrılarak yazılım kullanılarak takip edilir.

Yazılımda; Proje yöneticisinden satın alıma, kalite yönetiminden idari işlere kadar farklı 11 disiplinin (istenen sayıda kullanıcısı için) çalışma alanları tanımlanmaktadır. Projenin tamamlanabilmesi için ilgili disiplinler kendi alanlarında tüm süreçleri tek bir yazılım içinde yönetirler.

‘’ties’’ yazılımının çalışma prensipleri tanıtım dosyası içinde paylaşılacak “tiespm yönetim şeması” ile açıklanmaktadır. Yönetim Şemasında bir proje kapsamında takip edilmesi gereken süreç haritası ve alt bağlantıların nasıl kurguladığı görülmektedir. Kurulumu oldukça kolay olan yazılım, işverenin projesini izlemek istediği oranda kullanıcı ile yönetilmektedir.

Kurucu Üyeler

Müjdemil DEMİR : Kurucu Ortak

Murat TANALP : Kurucu Ortak

Hüseyin KAYNAKÇI : Kurucu Ortak

Tuncer PETEK : Yazılım Geliştirme

Çağrı DOLUNAY : Satış & Organizasyon

Kurucu üyeler olarak yirmi beş yıldan fazla süredir mimarlık mesleğinin içindeyiz.  Tasarım ofislerinde başlayan meslek hayatımız, özellikle bulunduğumuz ilin (Antalya) ana gelir kaynağı olan turizm yapılarında kendimizi geliştirmemize imkan sağladı.  Çalışma hayatımızın ilk on beş yılı içinde çok fazla sayıda beş yıldızlı ve delux hotel projesinin uygulama ve yönetim kademelerinde aktif görevler aldık. Son on yıllık süreçte ise markalaşmış otel    (Adana Sheraton ve The Museum Hotel Antakya) projelerinde proje yöneticisi ve yönetimi olarak çalışmalar yaptık.

Bu süreç içerisinde, ülkemizde birçok projenin tasarım ve uygulama aşamalarında doğru yöntemlerle doğru kişilere emanet edilmediğini fark ettik. Sürekli değişen yatırım ve yatırımcı kararlarının projenin teslim süresine ve maliyetine olan etkilerini de yine yatırımcılar ile birlikte yaşayarak gözlemledik.

 

Müjdemil DEMİR – Y. Mimar

Murat TANALP – Mimar

Hüseyin KAYNAKÇI – Mimar

0
+
Proje
0
+
Proje Yönetim Danışmanlığı
0
Yazılım Desteği

Kurucu Ekibimiz

MÜJDEMİL DEMİR

MÜJDEMİL DEMİR

Y. Mimar

1972 Ankara’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden 1995 döneminde mezun oldu. Yine Gazi Üniversitesi’nde 1996 yılında yüksek lisans eğitimine başladı. O dönemde devam eden yurt dışı şantiyeleri nedeni ile ara verdiği eğitimini uzun bir çalışma dönemi ardından 2013 yılında tamamladı. Uluslararası proje yönetim organizasyonu sertifikası (PMP) hedefi ile “Yıldız Teknik Üniversitesi Proje Yönetimi Sertifika Programı” nı tamamladı. Mezuniyetinden bu güne birkaç geçiş dönemi ayrı tutulur ise çalışma alanı genellikle “Turizm Yapıları” oldu. Capital Lourel Hotel (Ankara), Princess World Bodrum (Bodrum Hilton), Kemer Resort Hotel (Antalya), Riva Diva Hotel (Antalya), Club Grand Aqua (Antalya), Aspendos Beach Hotel (Antalya), Güral Afyon Termal Otel (Afyon), Adana Sheraton Otel (Adana), Titanic Deluxe Bodrum (Bodrum), The Museum Hotel (Antakya) projelerinde çeşitli görevler üstlendi. Baia Kemer Club Hotel (Kemer) proje müdürlüğü görevini Haziran 2020 tarihinde tamamladı. Halen kurucu üyesi olduğu T Yönetim çatısı altında proje müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

MURAT TANALP

MURAT TANALP

Mimar

1971 yılında Ankara doğdu. 1994 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 1994-1997 yılları arasında Okan KOLOĞLU Mimarlık Akademisinde mimari ve iç mimari projelerin tasarım ve uygulama aşamalarında görevler aldı. Daha sonra Antalya ve çevresinde serbest mimar olarak; Otel, Restaurant, Kuyum ve Optik üzerine çeşitli dekorasyon proje tasarım ve uygulama takiplerini yaptı. Hillside Su Hotel projesi ile başlayan beş yıldızlı ve delux otel saha uygulama çalışmalarına; Riva Diva Hotel - Club N Otel - Su Sesi Luxury Resert Hotel - Likya Links Golf Hotel - Baia Kundu Hotel - Xanadu İsland Hotel projeleri ile 2010 yılına kadar farklı pozisyonlarda görevler alarak devam etti. Yine aynı yıl Adana Sheraton Hotelde proje müdürü olarak göreve başladı ve 2014 yılında projeyi tamamladı. Nisan 2014'te Alanya / Konaklı'da Elite Group' a ait ultra lüks, otel konseptli konut projesi olan Admiral Residence’ta proje müdürü olarak görev aldı. 2015 Ekim’de projeyi tamamladı. Kasım 2015'te Proje Müdürü olarak göreve başladığı dünyanın en büyük ve görkemli müze otel projesini ‘’The Museum Hotel Antakya’’ Eylül 2019 tarihinde tamamladı. İşletmeye destek sonrası Nisan 2020 tarihinde görevinden ayrıldı.

HÜSEYİN KAYNAKCI

HÜSEYİN KAYNAKCI

Mimar

1976 da Antalya da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlik Fakultesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2005 yılına kadar Arketipo Design İç Mimarlik ofisinde hem proje tasarım biriminde hemde şantiye birimlerinde görev aldi. Bu dönemde ağırlıklı olarak 5 yıldızlı otel projeleri tamamladı. 2005 yılında eşi ile birlikte hala faaliyette olan kendi ofisleri Ada Proje yi kurarak mimarlik ve iç mimarlik alanında hizmet vermeye başladı. 2008 yılında proje ofislerine ek olarak mobilya üretim tesislerinide faaaliyete geçirdiler. Crystal Palace Hotel, Wind Of Lara Hotel&Spa, Belek Bellis Deluxe Hotel, Sillyum Hotel&Marek Villas, Water World Hotel, Voyage Belek, Maxxroyal Belek, Green Bay Otel Bodrum, Alanya Towers Residence, Select Hotel Romanya, Alanya Excellence Residence, Selçukhan Otel Beldibi, İkon Residence İstanbul gibi bir çok lüks konut, ofis ve genellikle otel projelerinde yer aldı. Halen kurucusu olduğu Ada Proje Mimarlık ve Mobilya firmasında çalışmalarına devam etmektedir.

TUNCER PETEK

TUNCER PETEK

Yazılım Geliştirme

1991 MEB Bilgisayar Programcılığı Sertifika Programı ile başlayan bilgisayar ve yazılım alanındaki çalışmalarına, çeşitli bilgisayar sistemleri kurulumları ve web alanındaki projeler ile devam etti. 1994 -1996 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti.. 2010 yılından itibaren eşinin rahatsızlığı. nedeni ile çalışmalarına web ortamında ev-ofis şeklinde devam etmiştir. Halen “Erdem Kaya Patent” firmasında teknik danışmanlık ve “tiespm Proje Yönetim Yazılımı” içinde yazılım grup yönetmenliği görevlerini yürütmektedir.

“ties” Project Management

Bir projenin başlangıcından sonuna kadar takibinin yapılabilmesi için oluşabilecek tüm ihtiyaçları karşılayan ve uzmanlar tarafından hazırlanan “ties” yazılım programı hakkında bilgi almak için bize ulaşınız.